Aleksander Babicz
FIZJOTERAPEUTA

Nazywam się Aleksander Babicz, Fizjoterapią zajmuję się od 2008 roku, wtedy rozpocząłem naukę w tym kierunku. Po zakończeniu studiów gdzie zdobyłem obszerną wiedzę teoretyczną połączoną z wieloma praktykami klinicznymi w Szpitalach i gabinetach rehabilitacyjnych na terenie województwa zachodniopomorskiego, podjąłem pracę w zawodzie fizjoterapeuty.

Swoją karierę zawodową rozpocząłem od 2011r. w Ośrodku Rehabilitacyjnym „ Perła” w Międzywodziu, gdzie zajmowałem się rehabilitacją pacjentów w ramach prewencji rentowej ZUS. Dzięki temu zebrałem spore doświadczenie poprzez pracę z wieloma przypadkami schorzeń zarówno ortopedycznych, jak i neurologicznych czy kardiologicznych. W tym samym czasie prowadziłem rehabilitację w Ośrodku Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym „Willa pod Sosnami” w Międzywodziu, gdzie zajmowałem się terapią pacjentów neurologicznych po przebytych udarach mózgu, zawałach czy stwardnieniu rozsianym.

Od stycznia 2014r. pracuję w Szpitalnym Centrum Medycznym znajdującym się przy kompleksie rekreacyjno – sportowym „Fala” w Goleniowie.

Od 2011r. prowadzę własną działalność i świadczę usługi z zakresu fizjoterapii, co pozwala mi na rozwijanie mojej ścieżki zawodowej.

Aby efektywnie pomóc pacjentowi wrócić do zdrowia, dobieram i dostosowuję metody terapeutyczne indywidualnie do potrzeb i uwarunkowań bądź ograniczeń danego pacjenta. Wielu pacjentów otrzymuje zalecenia do samodzielnych ćwiczeń w domu lub wskazania do zmiany nawyków dnia codziennego. Dzięki temu pacjenci jeszcze szybciej odzyskują sprawność zamiast polegać wyłącznie na rękach fizjoterapeuty, również mogą wziąć swoje zdrowie w swoje ręce.

Od 2008 roku biorę udział w wielu szkoleniach i kursach z zakresu rehabilitacji. Jestem terapeutą koncepcji PNF, dzięki której mogę w sposób indywidualny i kompleksowy zaplanować terapię dla osób cierpiących z powodów schorzeń ortopedycznych lub neurologicznych.

Ukończyłem 5 modułów szkolenia podyplomowego w Medycynie Ortopedycznej wg dr Cyriaxa, gdzie uzyskałem dużą wiedzę z zakresu rehabilitacji problemów narządu ruchu.

Kolejną metodą którą wykorzystuje w pracy z pacjentem jest  Kinezjology Taping, który pomaga w walce z różnego rodzaju obrzękami, urazami czy przeciążeniami mięśni.

W terapii wykorzystuję również metodę powięziową, która daje bardzo dobre efekty pracy z wieloma schorzeniami narządu ruchu.

Aktualnie ciągle rozwijam swoje kompetencje będąc kursantem Terapii Manualnej wg. Standardu IFOMPT. terapia manualna należy do medycyny i łączy się z prawie wszystkimi znanymi dotąd specjalnościami lekarskimi, a zwłaszcza neurologią, ortopedią, interną, reumatologią oraz rentgenologią. Postępowanie lecznicze ma charakter terapii odruchowej i oparte jest na gruntownej wiedzy anatomicznej oraz neurofizjologicznej.

Wieloletnie doświadczenie i ciągłe doszkalanie pomaga mi efektywniej pracować z wieloma problemami i bólem towarzyszącym naszym pacjentom.
 

ABSOLWENT:

2008 – 2011r.  Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Szczecinie – licencjat fizjoterapii

2011 – 2013r.  Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie – magister fizjoterapii

 

KURSY I SZKOLENIA:

  • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego (moduł I i II)

  • Kineziology Taping

  • Trening i Terapia Respiracyjna Metodą SpiroTiger® 

  • PNF podstawowy

  • Medycyna Ortopedyczna wg. dr. Cyriaxa (V modułów)

  • Funkcjonalna Terapia Powięziowa – Bacha Seminars

  • Terapia Manualna wg standardu IFOMPT